يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
|
فهرست اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
فراخوان مقالات

ثبت نظرات

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3651
 بازدید امروز : 192
 کل بازدید : 3599731
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2969
کار (خیر) اندک ، که بر آن مداومت ورزی ، از کار بسیار که از آن خسته شوی ، امیدوار کننده تر است ( حضرت علی علیه السلام )
فرصت ها

برنامه جدید فائو برای توانمندسازی زنان روستایی

در این برنامه اشتراکی تحت عنوان سرعت بخشی به پیشرفت توانمندی اقتصادی زنان روستایی، فائو به نیروهای ایفاد، وپ و زنان سازمان ملل ملحق می شود.

به گزارش مهرخانه، این برنامه هماهنگ با دستور فائو و اولویت های برگرفته از تفکر استراتژیک فائو تهیه شده است. کاری که بر اساس فعالیت مداوم فائو در جهت بهبود معیشت روستاییان، به ویژه زنان و جوانان، انجام شده و این موضوع از طریق افزایش فرصت های شغلی و دسترسی بهتر به منابع تولیدی و خدمات ارائه شده است.
مدیر کل فائو در سخنان خود، بر لزوم به رسمیت شناختن تنوع نقش هایی که زنان دربخش های مختلف اقتصاد روستایی و در مراحل مختلف زنجیره ارزش غذایی دارند، تأکید کرد. بر این اساس، برنامه مشترک، تاکیدی خاص بر ترویج فرصت های شغلی مناسب و معقول برای زنان از جمله در بخش غیر کشاورزی است و همچنین مشارکت آنها در بازار و در تصمیم گیری در تمام سطوح مورد تأکید قرار گرفته است. البته اهمیت تمرکز بر نهادهای روستایی، به ویژه برای تقویت تعاونی های زنان و سایر سازمان های تولیدکننده خواهد بود. علاوه بر این، برنامه مشترک به حمایت از سیاست های ملی حامی محیط زیست برای تولید مواد غذایی بهتر و امنیت تغذیه، کمک خواهد کرد که این کمک از راه سیاستگذاری های کشاورزی حاصل خواهد شد. بدین ترتیب، دولت ها و جامعه بین الملل نسبت به نیازها وخواسته های تولیدکنندگان خرده پا نیز مسئولانه تر برخورد خواهند کرد و از توانمندسازی اقتصادی ایشان حمایت می کنند.
میشل بلشت، مدیر اجرایی آژانس زنان سازمان ملل متحد گفت: "این برنامه مشترک، فرصتی برای فائو، ایفاد، وپو زنان سازمان ملل متحد است تا تفاوتی واقعی و پایدار در زندگی خانوارهای کشاورز ایجاد کنند. همچنین فرصتی برای سازمان های شرکت کننده است تا در یک هدف مشترک شریک شوند".

سایت های مرتبط
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد