پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
|
فهرست اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
فراخوان مقالات

ثبت نظرات

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3199
 بازدید امروز : 206
 کل بازدید : 3600920
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/3437
کار (خیر) اندک ، که بر آن مداومت ورزی ، از کار بسیار که از آن خسته شوی ، امیدوار کننده تر است ( حضرت علی علیه السلام )
ظرفیت ها

معرفی سازمان زنان سازمان ملل
از جمله موضوعات بسیار مهمی که مورد توجه و تمرکز نهاد زنان سازمان ملل متحد قرار گرفته است عبارتند از خشونت نسبت به زنان، صلح و امنیت، رهبری و مشارکت زنان، توانمندسازی اقتصادی زنان، طرح ها و بودجه های ملی مربوط به زنان، و اهداف توسعه ای در هزاره سوم.

به گزارش مهرخانه، مجمع عمومی سازمان ملل متحد نهاد زنان را در جولای 2010سال تأسیس نمود. این نهاد با ادغام چهار مرکز امور زنان، با هدف ایجاد برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان در سازمان ملل متحد تشکیل شد.
دبیر کل سازمان ملل متحد، خانم میشل باشلت رئیس جمهور سابق شیلی را به عنوان معاون خود و رئیس این سازمان منصوب کرد که ریاست ایشان تاکنون ادامه داشته است. اعضای هیات اجرایی این نهاد، متشکل از نمایندگان 41 کشور جهان هستند و بودجه ی 500 میلیون دلاری این سازمان توسط کشورهای عربستان، مکزیک، نروژ، اسپانیا، انگلستان و آمریکا تأمین می شود.


نقش های اصلی نهاد زنان سازمان ملل متحد به شرح زیر است:
1-حمایت از نهادهای میان دولتی مانند کمیسیون وضعیت زنان و نقش آفرینی مناسب آنها در سیاست گذاری، تعیین استانداردها و هنجارهای جهانی.

2-کمک به کشورهای عضو برای عملیاتی ساختن این استانداردها و ارائه پشتیبانی مناسب فنی و مالی به کشورهای نیازمند کمک و ایجاد مشارکت موثر میان این دولتها و جوامع مدنی.

3-ایجاد پاسخگویی در سازمان ملل متحد نسبت به تعهداتش در زمینه ی ایجاد برابری جنسیتی و پی گیری برنامه های مطرح شده در این سازمان در ارتباط با زنان.

از جمله موضوعات بسیار مهمی که مورد توجه و تمرکز نهاد زنان سازمان ملل متحد قرار گرفته است عبارتند از خشونت نسبت به زنان، صلح و امنیت، رهبری و مشارکت زنان، توانمندسازی اقتصادی زنان، طرح ها و بودجه های ملی مربوط به زنان، و اهداف توسعه ای در هزاره سوم.
سازمان ملل متحد نهادهای زیرمجموعه متعدد فعالی مانند نگهبان زنان، من سیاست می دانم، تساوی جنسی و ایدز، نه بگوئید- متحد شوید، مرکز دانش مجازی ضد خشونت علیه زنان، در حوزه زنان دارد و ارتباط میان نهادی در ساختار سازمان ملل جالب توجه است. نهاد زنان سازمان ملل نیز به عنوان یک نهاد نوپا با انستیتو تحقیق و آموزش برای پیشرفت و زنان، مسائل جنسیتی و پیشرفت زنان، صندوق توسعه سازمان ملل برای زنان در ارتباط و همکاری نزدیک است.
بدین ترتیب، نهاد زنان سازمان ملل را در مطالب بعدی وب سایت پیگیری کنید بخصوص آنکه سرمایه گذاری آن در کشورهای محل مناقشه بخصوص در جهان اسلام و خاورمیانه موضوع مطالب آینده ما خواهد بود

سایت های مرتبط
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد