دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
|
فهرست اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
فراخوان مقالات

ثبت نظرات

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1784
 بازدید امروز : 71
 کل بازدید : 3599862
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11
 زمان بازدید : 0/3750
کار (خیر) اندک ، که بر آن مداومت ورزی ، از کار بسیار که از آن خسته شوی ، امیدوار کننده تر است ( حضرت علی علیه السلام )
استانی

اجرای طرح توانمندسازی زنان گیلان در مدیریت پسماند خانگی

عضو هیئت مدیره جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان از اجرای طرح توانمندسازی زنان در مدیریت پسماندهای خانگی این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: اجرای طرح توانمندسازی زنان گیلان در مدیریت پسماند خانگی

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، شیرین پارسی امروز در جمع فعالان زیست‌محیطی استان اظهار کرد: با توجه به نقش انکارناپذیر زنان در تربیت عادات خانواده و مدیریت موثر آنها در مصرف، برای ایجاد هر تغییری در فرهنگ تغذیه و مصرف خانواده و جامعه باید آگاهی بخشی را از زنان آغاز کرد.

وی افزود: جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در راستای همین دیدگاه و دستیابی به اهداف زیست‌محیطی خود، طرحی را با عنوان «توانمند سازی زنان در مدیریت پسماندهای خانگی» برای اعضای جمعیت برنامه‌ریزی کرده و از اسفند سال 91 به اجرا گذاشته است.

عضو هیئت مدیره جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان اضافه کرد: این طرح با هدف مشارکت زنان در یک برنامه عمومی سالم سازی محیط با توجه اختصاصی به مقوله محیط زیست و مدیریت مصرف تعریف شده است.

وی گفت: با اجرای کارگاه‌های آموزشی به اعضای جمعیت می‌آموزیم که چگونه با تفکیک پسماند تر و با استفاده از روند ورمی کمپوست میزان زباله‌های خانه را کاهش دهند و آن را به خاک ارگانیک تبدیل کنند و نیز تولید کرم‌های زباله‌خوار دوستدار محیط زیست را نیز در برنامه آموزشی فراگیرند.

پارسی ادامه داد: با توجه به تبلیغاتی که این روزها در کلاس‌های مختلف کشاورزی و اشتغال برای این کار در جریان است، افراد زیادی خواهان فراگیری این روش هستند.

عضو هیئت مدیره جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان یادآور شد: جمعیت زنان با توجه به رسالت آگاهی‌رسانی خود این برنامه را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: در جلسات متعددی با برنامه‌های آموزشی سمعی و بصری و بازدید از سایت تولید ورمی کمپوست و ارائه جعبه‌های حاوی کرم زباله‌خوار برای اجرای عملی این جعبه‌ها را در اختیار فراگیران قرار داده است.

به گفته پارسی، تمام این برنامه آموزشی با کمک کارشناسان جمعیت اجرا شده است.

این مسئول عنوان کرد: جمعیت زنان اکنون مشغول اجرای طرح آموزش تولید ورمی کمپوست را در 30 روستای گیلان با همکاری استانداری انجام می‌دهد.

عضو هیئت مدیره جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان خاطرنشان کرد: امیدواریم این طرح را با کمک نهادهای متولی در بخش‌های مختلف شهری و روستایی استان اجرا کنیم.

وی با تصریح بر اینکه معضل زباله در استان گیلان بسیاری از بخش‌های زندگی و سلامتی شهروندان و روستاییان را مورد تهدید قرار داده است، یادآور شد: باید برای آن برنامه‌های بلند مدت و اثرگذار را با کمک نهادهای مردمی به اجرا گذاشت.‌

سایت های مرتبط
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد