شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
|
فهرست اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
فراخوان مقالات

ثبت نظرات

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1806
 بازدید امروز : 218
 کل بازدید : 3601822
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/3750
کار (خیر) اندک ، که بر آن مداومت ورزی ، از کار بسیار که از آن خسته شوی ، امیدوار کننده تر است ( حضرت علی علیه السلام )
معصومه نورمحمدى

كارآفرين موفق، ريسك پذير خلاق و با اراده است.

معصومه نورمحمدى مؤسس آتليه عكاسى در منطقه محروم نهبندان يكى از كارآفرينان موفقى است كه با وجود همه مشكلات به نتايج مطلوبى دست يافته است. وى درباره مراحل كار خود مى گويد: در ابتداى كار، فقط با دوربين فانوسى عكاسى مى كردم، در سال نخست با مشكلات فراوانى روبه رو بودم، شرايط به قدرى سخت بود كه حتى گاه در روز ۲۰۰ تومان هم درآمد نداشتم و كرايه آتليه را از محل وام ها مى پرداختم. سرانجام براى رونق بخشيدن به كار خود، يك دستگاه كامپيوتر، فتوكپى و دوربين ديجيتال تهيه كردم و براى جذب مشتريان، عكس هاى كامپيوترى با قيمت كمتر و همراه با يك هديه به هر مشترى اهدا مى كردم. نورمحمدى علت اصلى رونق گرفتن كسب و كار خود را بالا بودن كيفيت كار میداند و اضافه مى كند: در ابتداى تأسيس آتليه فقط خانم ها به آتليه مى آمدند و همسرانشان به عكاسى ديگرى مى رفتند، اما به مرور زمان و مقايسه كيفيت دو عكس، كم كم مردان هم به آتليه آمدند.
اين كارآفرين جوان درباره فرآيند دشوار دريافت مجوز تأسيس عكاسى مى گويد: معمولاً در مناطق محروم و شهرهاى كوچك از جمله نهبندان زنان به دنبال تهيه پروانه كسب نمى روند و اين موضوع بيشتر مردانه جاافتاده است، به همين علت نيز بيشتر مخالفت ها به خاطر باور نداشتن به توانايى هاى يك زن بود و بسيارى مى گفتند، اين كار شدنى نيست، اما پس از موفقيت آتليه عكاسى، دشواریهاى قانونى نيز كمتر شد و اداره ها حتى براى كار جديد از من حمايت مى كردند.

نورمحمدى مى گويد: افرادى كه به حوزه كسب و كار قدم مى گذارند علاوه بر حمايت هاى مالى به برخى حمايت هاى مشورتى نيز نياز دارند. انجام برخى كارها به تنهايى ساده نيست ولى زنان در گروه هاى چند نفره مى توانند كسب و كارهاى موفقى ايجاد كنند. وى معتقد است: بيشتر زنان توانايى انجام كارهاى مختلف و ايجاد كسب وكار را دارند ولى جرأت ورود به اين حيطه را به خود نمى دهند، بنابراين مشاوره و راهنمايى مثبت است و به آنها جسارت ورود به عرصه هاى مختلف را مى دهد، يك كارآفرين موفق در مرحله اول يك ريسك پذير خلاق و با اراده است، هر شكستى ما را يك قدم به موفقيت نزديك تر مى كند بنابراين بايد استعدادهايمان را بشناسيم، احتمال وجود چالش و مشكل را بدهيم تا قدرت مواجه شدن با ديگران و نفوذ بر آنها را داشته باشيم.

سایت های مرتبط
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد