يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
|
فهرست اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
فراخوان مقالات

ثبت نظرات

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1962
 بازدید امروز : 202
 کل بازدید : 3599741
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/3125
کار (خیر) اندک ، که بر آن مداومت ورزی ، از کار بسیار که از آن خسته شوی ، امیدوار کننده تر است ( حضرت علی علیه السلام )
تفاهم نامه ها

با امضاء تفاهم نامه با صندوق توسعه سرمایه گذاری صورت گرفت:
حمایت جدی بانک سپه از فعالیتهای بخش کشاورزی

پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه: با حضور دکتر پاشایی فام و مهندس اردکانی تفاهم نامه همکاری دو جانبه به منظور حمایت از بخش کشاورزی از سوی بانک سپه امضاء شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، دکتر پاشایی فام مدیر عامل بانک سپه در مراسم امضاء تفاهم نامه بانک سپه و صندوق توسعه سرمایه گذاری با بیان اینکه تلاش همکاران در انعقاد این تفاهم نامه برگ زرین دیگری در تاریخ اقتصاد کشور بوجود خواهد آورد گفت: به منظور همکاری در زمینه های مشترک و حمایت مالی از توسعه بخش کشاورزی فعالیت های گسترده ای در حمایت از این بخش بعمل خواهد آمد.
وی اضافه کرد: این حرکت شتابان توسعه در بخش کشاورزی موجب شکوفایی اقتصاد کشور و همچنین ارتقای کمی و کیفی معیشت کشاورزان است.
دکتر پاشایی فام با اشاره به اینکه بانک سپه با بیش از 1800 شعبه در سراسر کشور وظایف ملی خود را با کمال میل و اشتیاق برای بخش کشاورزی انجام می دهد اظهار داشت: جهت گیری بانک سپه در راستای کمک به بخش کشاورزی است و طی یکی دو سال گذشته عامل خرید تضمینی گندم، برنج و چای کشور بوده و تمامی مطالبات کشاورزان را به موقع پرداخت کرده است.
وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه بانک سپه این آمادگی را دارد که به طرحهای ارزیابی شده بخش کشاورزی تسهیلات ارائه نماید تصریح کرد: همکاری بانک سپه با شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی یک اتفاق تاریخی است.
دکتر پاشایی فام اضافه کرد: همکاران ما در بانک سپه با نهایت دقت در جهت اجرایی کردن تفاهم نامه با صندوق تلاش خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه انعقاد این تفاهم نامه نقش آفرینی مناسبی برای توسعه بخش کشاورزی در کشور و همچنین الگویی برای کارها و طرحهای جدید است تأکید کرد: در آینده نزدیک ارتباط بین صندوق و بانک سپه تخصصی تر خواهد بود و به دنبال آن هستیم با حرکتی که آغاز شده به چنین سرانجامی برسیم چرا که استفاده از ظرفیت های یک بانک تجاری کمک بزرگی به این هدف خواهد بود.

* تمام امکانات خود را برای شکوفای بخش کشاورزی بکار می گیریم
دکتر پاشایی فام گفت: بانک سپه بعنوان یک بانک تجاری تمام امکانات خود را برای حمایت و خدمت به بخش کشاورزی ارائه خواهد کرد و نیازهای این قشر را پاسخ می دهد.
مدیر عامل بانک سپه در ادامه اظهار امیدواری کرد که از ترکیب صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری و بانک سپه ارزش افزوده ای ایجاد شود که موجب رشد و شکوفایی اقتصاد کشور فراهم گردد.
وی افزود: بعنوان یک بانک بزرگ تجاری و با همکاری و تعامل مناسب همکاران در بانک سپه با این صندوق شاهد رشد و توسعه بخش مهمی از اقتصاد و حمایت از بخش کشاورزی خواهیم بود.
در ادامه این مراسم سیدعبدالکریم رضوی اردکانی مدیر عامل صندوق گفت: بخش کشاورزی یکی از محوری ترین بخش های اقتصادی کشور است که جایگاه وسیع و گسترده ای در تولید، اشتغال و صادرات دارد.
وی افزود: بخش کشاورزی دارای ظرفیت های عظیمی است و نیازهایی وجود دارد که یکی از آنها سرمایه است.
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با بیان اینکه این صندوق می تواند اوراق مشارکت و نظام بیمه ای داشته باشد اظهار داشت: صندوق دارای ظرفیت های بزرگی برای حمایت از بهره برداران بخش کشاورزی است.
وی اضافه کرد: سرمایه ما در صندوق اعتماد مردم و بهره برداران و همچنین اعتماد نظام جمهوری اسلامی از جمله دولت و مجلس است.
مهندس رضوی اردکانی در ادامه سخنانش ضمن تشکر و قدردانی از مدیران و مسئولین بانک سپه در اجرای انعقاد این تفاهم نامه برای حمایت از بخش کشاورزی تصریح کرد: حفظ و تقویت و حمایت از این صندوق وظیفه تمامی همکاران در بانک سپه و صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری است.
وی اضافه کرد: ورود یک بانک تجاری بزرگ بنام بانک سپه در بخش کشاورزی فرصتی برای پیشبرد امور کشاورزان است.
رضوی اردکانی با اشاره به اینکه اولین تجربه همکاری با بانک سپه را باید به یک فرصت برای پیشبرد امور تبدیل کنیم گفت: همگی باید تلاش کنیم که از تجربه موفق بانک سپه در بخش کشاورزی و ظرفیت ها و فرصت های بوجود آمده استفاده کنیم.
وی ادامه داد: صندوق های حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در جایگاهی هستند که ظرفیت های بزرگ قانونی پیدا کرده اند. بنابراین امیدوارم که در کنار سیستم بانکی بتوانیم بخش کشاورزی را در جایگاه واقعی خود قرار دهیم.


تفاهم نامه همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی با صندوق بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير

تفاهم نامه همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با صندوق بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير


در اجرای تبصره7 ماده 2 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی مبنی بر لزوم بیمه اجتماعی کارکنان مراکز موضوع قانون فوق مستقر در روستاها و شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت، نزد صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، این تفاهنامه بین صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور منعقد گردید.

بنا بر این گزارش، از جمله تعهدات سازمان را می توان، معرفی کارکنان شرکتهای فنی، مهندسی و مشاوره ای موضوع قانون فوق به صورت انفرادی توسط هر یک از شرکتهای مذکور جهت عضویت در صندوق، شرکتهای فنی، مهندسی و مشاوره ای در سراسر کشور موظفند افراد واجد شرایط بیمه نزد صندوق را حداکثر تا سه ماه پس از امضای این تفاهمنامه از طریق صدور معرفی نامه و مدارک تشکیل پرونده به کارگزاریهای صندوق معرفی نمایند، شرکتهای تابعه سازمان موظفند در هر مرحله، افرادی که از شمول قانون فوق الذکر خارج می گردند را به صندوق اعلام نمایند. در غیر اینصورت افراد مذکور همچنان مشمول عضویت در صندوق تلقی گردیده و مطابق مقررات صندوق با آنها رفتار خواهد شد، عنوان کرد.

در بخش دیگری از تعهدات سازمان نظام مهندسی آمده است، در خصوص تمدید دوره بیمه شدگان، سازمان متعهد می گردد که شرکتهای تابعه یک ماه مانده به پایان دوره یکساله، لیست کارکنانی که موعد تمدید آنان فرا می رسد را تهیه و به کارگزار مربوطه اعلام و در موعد مقرر (حداکثر یک ماه پس از پایان دوره یکساله بیمه) نسبت به واریز حق بیمه سهم بیمه شده اقدام نمایند. در صورت تاخیر در پرداخت حق بیمه در زمان مقرر، برخورداری بیمه شدگان از مزایای صندوق برابر قوانین جاری صندوق خواهد بود.

براساس این گزارش، تعهدات صندوق شامل، اعلام نام و اطلاعات مربوط به کارگزاریها در سراسر کشور از طریق دفاتر نمایندگی استانی به رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استانی، انعقاد قرارداد با افراد معرفی شده از سوی سازمان، ارائه مزایا به بیمه شدگان موضوع این قرار داد مطایق قوانین و مقررات جاری صندوق، تامین 10 درصد سهم دولت و کمک دولت و اعمال نظارت نسبت به حسن اجرای طرح در کلیه واحدهای اجرایی خود و پاسخگویی در برابر دستگاه های نظارتی و قضائی می باشد.

گفتنی است، این تفاهم نامه در 5 بند تهیه و تنظیم گردیده و مفاد آن پس از امضاء برای طرفین لازم الاجراء است.

 


 امضای تفاهم نامه تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی خوسف

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان خوسف به بهربرداری خواهد رسید.فرماندار خوسف با بیان این خبر گفت تفاهم نامه ای با سازمان جهادکشاورزی استان و صندوق مادر تخصصی حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور برای راه اندازی این صندوق در شهرستان خوسف منعقد گردید که به زودی مراحل تشکیل این صندوق در شهرستان عملیاتی خواهد شد. وی اعتبار اولیه برای تشکیل این صندوق را 18200 میلیارد ریال بیان کرد که از این مبلغ 900 میلیارد ریال سهم دولت و مابقی سهم بخش خصوصی میباشد. وی ادامه داد این صندوق با مشارکت کشاورزان شهرستان و نمایندگان دولت به صورت 49درصد سهم دولت و 51درصد سهم کشاورزان شکل خواهد گرفت که توسط هیئت مدیره ای که از طرف اعضا مشخض میشود اداره خواهد شد. .فرجامی فرد هدف از تشکیل این صندوق را کمک به تولید بخش کشاورزی و تسریع در پرداخت تسهیلات و حذف تشریفات زاید اداری برای پرداخت تسهیلات به کشاورزان عنوان کرد.

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان تهران خبر داد

انعقاد تفاهم‌نامه حمایت از مهارت‌آموز با صندوق مهر امام رضا (ع)

خبرگزاری فارس: مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان تهران‌ از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با صندوق مهر امام رضا (ع) به منظور حمایت از تولید ملی، توسعه فرهنگ کار و مهارت‌آموزی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خبر داد.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، حمیدرضا خانپور هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه را حرکت در راستای توسعه اشتغال پایدار و مولد خواند و اظهار داشت: این تفاهم‌نامه به منظور حمایت از مشاغل خانگی، توسعه طرح استاد شاگردی نوین، رفع مشکل و معضل بزرگ بیکاری در استان و توجه به ارائه آموزش‌های مهارتی منجر به ایجاد اشتغال بین صندوق مهر امام رضا (ع) و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران منعقد شد.

مدیر کل اداره فنی و حرفه‌ای استان تهران با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جهت مهارت آموزی رایگان به افراد متقاضی تسهیلات مشاغل خانگی و خود اشتغالی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ثابت دولتی، اظهار داشت: در صورت نیاز با اعلام صندوق مهر امام رضا (ع) متقاضیان تسهیلات که از طریق سفرهای استانی هیأت دولت، نهاد ریاست جمهوری، استانداری و دستگاه‌های حمایتی استان جهت دریافت تسهیلات به صندوق مهر امام رضا (ع) معرفی می‌شود، به اداره کل جهت سنجش مهارت و آموزش‌های مورد نیاز معرفی و پس از سنجش، آموزش و دریافت گواهینامه مهارتی نسبت به پرداخت تسهیلات آنها اقدام می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از سنجش ادواری و ارایه گواهینامه مهارت به متقاضیان تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی که توانمندی و مهارت لازم را دارند، خبر داد و گفت: نخبگان مهارتی و کارآموزان برتر دوره‌های فنی، تخصصی و خدماتی مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای در صورت داشتن شرایط بهره‌مندی از تسهیلات قرض الحسنه صندوق در اولویت قرار می‌گیرند.

خانپور با اشاره به تعهد اداره کل در جهت جلب مشارکت عمومی کارآموزان و ساماندهی آنها و معرفی طرح های خود اشتغالی، پشتیبان و خوشه‌ای به صندوق در جهت پایداری و تداوم گسترش مشاغل خانگی و خوداشتغالی، اعلام داشت: با توجه به ابلاغ طرح استاد شاگردی نوین از طریق وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ایجاد انگیزه در استادکاران و شاگردان حرف مذکور پس از اتمام دوره آموزشی در محیط کار واقعی در صورت داشتن شرایط در اولویت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: این تفاهم نامه به مدت یکسال شمسی از تاریخ 1/8/1391 قابلیت اجرایی خواهد داشت.


 

سایت های مرتبط
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد