پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
|
فهرست اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
فراخوان مقالات

ثبت نظرات

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2278
 بازدید امروز : 157
 کل بازدید : 3600871
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/3125
کار (خیر) اندک ، که بر آن مداومت ورزی ، از کار بسیار که از آن خسته شوی ، امیدوار کننده تر است ( حضرت علی علیه السلام )
تصويب نامه چهل و سومين جلسه شورايعالي اشتغال

تصويب نامه چهل و سومين جلسه شوراي عالي اشتغال

چهل و سومين جلسه شوراي عالي اشتغال در دولت نهم و دهم به رياست جناب آقاي دکتر شيخ الاسلامي وزير محترم کار و امور اجتماعي در تاريخ19/4/90 با حضور اعضاء محترم و ساير مدعوين، بر اساس دعوت نامه شماره 35381 مورخ 15/4/90 تشکيل و پس از بحث و بررسي پيرامون موضوعات دستور كار، با اعلام نظر اعضاء موارد ذيل مصوب گرديد:

مصوبات :
1- طرح «تأسيس مراكز مشاوره ، اطلاع رساني و خدمات كارآفريني استان ها» با هدف ايجاد ارتباط منطقي و پايدار بين فعاليت هاي کارآفريني در استانها با رشد اقتصادي کشور تصويب گرديد. ضمناً مدير عامل محترم صندوق مهر امام رضا (ع) براي پرداخت تسهيلات در راستاي راه اندازي و ايجاد مراکز ياد شده در استانها اعلام آمادگي نمودند.

2- به منظور توسعه و ترويج فرهنگ کارآفريني در کشور مقرر شد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با همکاري وزارت کار وامور اجتماعي و ساير دستگاههاي داوطلب برنامه هاي عملياتي را در اين زمينه تنظيم و اجرا نمايند.

3- پس از ارائه گزارش برنامه اشتغال وزارت صنايع و معادن در سال جاري، مقرر شد از مجموع 450 هزار منابع بانکي در نظر گرفته شده به طرح هاي اشتغالزا در جلسات قبل شورا، مبلغ 105 هزار ميليارد ريال به آن وزارت تخصيص يابد که از اين منابع مبلغ 80 هزار ميليارد ريال به طرح هاي نيمه تمامي که تا پايان سال جاري به بهره برداري مي رسند و جدول توزيع بانکي-استاني آن توسط بانک مرکزي ج.ا.ايران تهيه و در جلسه قبل شورا ارائه شده بود، در نظر گرفته شد. همچنين مقرر شد جداول توزيع استاني اشتغال آن وزارتخانه بر اساس جداول اعلامي دبيرخانه شورا، مورد بازنگري و اصلاح قرار گيرد.

4- مقرر شد معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي ترکيب منابع مورد نياز سرمايه گذاری و سهم هر يک از منابع را در بخش هاي اقتصادي به منظور تحقق هدف ايجاد اشتغال 5/2 ميليون فرصت شغلي در سال جاری را ظرف 24 ساعت کتباً به دبيرخانه شورا ارسال نموده تا ضمن اخذ نظرات اعضاي شورا، در جلسه آتي مطرح و نهايي گردد.

5- پس از ارايه گزارش وضعيت بازار کار استان البرز، با توجه به اهميت آن استان در منطقه و نوپا بودن آن بر همکاري تمامي دستگاههاي اجرايي از جمله سازمان محيط زيست، وزارت نيرو و بانکهاي عامل در جهت رفع مشکلات و چالشهاي فراروي توسعه اشتغال استان مذکورتاکيد گرديد.

6- نظر به اينکه ميزان قابل توجه 450 هزار ميليارد ريال تسهيلات سال جاري بر اساس حداکثر توان پرداخت تسهيلات از طريق منابع داخلي بانکهاي عامل به طرح هاي اشتغالزا تخصيص يافته و اولويت با اتمام طرح هاي نيمه تمامي است که تا پايان سال جاري به بهره برداري خواهند رسيد و حسب رهنمودهاي رياست محترم جمهوري در جلسات ستاد تحول اقتصادي در اجراي قانون هدفمند يارانه ها و به منظور کنترل نقدينگي توسط بانک مرکزي، کليه مصوبات مربوط به تخصيص خطوط اعتباري به بانکهاي عامل در استانهايي که تا اين تاريخ اجرايي نشده، منتفي مي گردد.

سایت های مرتبط
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد