دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
|
فهرست اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
فراخوان مقالات

ثبت نظرات

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1951
 بازدید امروز : 126
 کل بازدید : 3599917
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/3594
کار (خیر) اندک ، که بر آن مداومت ورزی ، از کار بسیار که از آن خسته شوی ، امیدوار کننده تر است ( حضرت علی علیه السلام )
تفاهم نامه همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی

تفاهم نامه همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی با صندوق بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير

در اجرای تبصره7 ماده 2 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی مبنی بر لزوم بیمه اجتماعی کارکنان مراکز موضوع قانون فوق مستقر در روستاها و شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت، نزد صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، این تفاهنامه بین صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور منعقد گردید.

بنا بر این گزارش، از جمله تعهدات سازمان را می توان، معرفی کارکنان شرکتهای فنی، مهندسی و مشاوره ای موضوع قانون فوق به صورت انفرادی توسط هر یک از شرکتهای مذکور جهت عضویت در صندوق، شرکتهای فنی، مهندسی و مشاوره ای در سراسر کشور موظفند افراد واجد شرایط بیمه نزد صندوق را حداکثر تا سه ماه پس از امضای این تفاهمنامه از طریق صدور معرفی نامه و مدارک تشکیل پرونده به کارگزاریهای صندوق معرفی نمایند، شرکتهای تابعه سازمان موظفند در هر مرحله، افرادی که از شمول قانون فوق الذکر خارج می گردند را به صندوق اعلام نمایند. در غیر اینصورت افراد مذکور همچنان مشمول عضویت در صندوق تلقی گردیده و مطابق مقررات صندوق با آنها رفتار خواهد شد، عنوان کرد.

در بخش دیگری از تعهدات سازمان نظام مهندسی آمده است، در خصوص تمدید دوره بیمه شدگان، سازمان متعهد می گردد که شرکتهای تابعه یک ماه مانده به پایان دوره یکساله، لیست کارکنانی که موعد تمدید آنان فرا می رسد را تهیه و به کارگزار مربوطه اعلام و در موعد مقرر (حداکثر یک ماه پس از پایان دوره یکساله بیمه) نسبت به واریز حق بیمه سهم بیمه شده اقدام نمایند. در صورت تاخیر در پرداخت حق بیمه در زمان مقرر، برخورداری بیمه شدگان از مزایای صندوق برابر قوانین جاری صندوق خواهد بود.

براساس این گزارش، تعهدات صندوق شامل، اعلام نام و اطلاعات مربوط به کارگزاریها در سراسر کشور از طریق دفاتر نمایندگی استانی به رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استانی، انعقاد قرارداد با افراد معرفی شده از سوی سازمان، ارائه مزایا به بیمه شدگان موضوع این قرار داد مطایق قوانین و مقررات جاری صندوق، تامین 10 درصد سهم دولت و کمک دولت و اعمال نظارت نسبت به حسن اجرای طرح در کلیه واحدهای اجرایی خود و پاسخگویی در برابر دستگاه های نظارتی و قضائی می باشد.

گفتنی است، این تفاهم نامه در 5 بند تهیه و تنظیم گردیده و مفاد آن پس از امضاء برای طرفین لازم الاجراء است.

سایت های مرتبط
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد