شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
|
فهرست اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
فراخوان مقالات

ثبت نظرات

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2059
 بازدید امروز : 125
 کل بازدید : 3601729
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/3281
کار (خیر) اندک ، که بر آن مداومت ورزی ، از کار بسیار که از آن خسته شوی ، امیدوار کننده تر است ( حضرت علی علیه السلام )
تفاهم نامه تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی خوسف

امضای تفاهم نامه تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی خوسف

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان خوسف به بهربرداری خواهد رسید.فرماندار خوسف با بیان این خبر گفت تفاهم نامه ای با سازمان جهادکشاورزی استان و صندوق مادر تخصصی حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور برای راه اندازی این صندوق در شهرستان خوسف منعقد گردید که به زودی مراحل تشکیل این صندوق در شهرستان عملیاتی خواهد شد. وی اعتبار اولیه برای تشکیل این صندوق را 18200 میلیارد ریال بیان کرد که از این مبلغ 900 میلیارد ریال سهم دولت و مابقی سهم بخش خصوصی میباشد. وی ادامه داد این صندوق با مشارکت کشاورزان شهرستان و نمایندگان دولت به صورت 49درصد سهم دولت و 51درصد سهم کشاورزان شکل خواهد گرفت که توسط هیئت مدیره ای که از طرف اعضا مشخض میشود اداره خواهد شد. .فرجامی فرد هدف از تشکیل این صندوق را کمک به تولید بخش کشاورزی و تسریع در پرداخت تسهیلات و حذف تشریفات زاید اداری برای پرداخت تسهیلات به کشاورزان عنوان کرد.

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان تهران خبر داد

انعقاد تفاهم‌نامه حمایت از مهارت‌آموز با صندوق مهر امام رضا (ع)

خبرگزاری فارس: مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان تهران‌ از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با صندوق مهر امام رضا (ع) به منظور حمایت از تولید ملی، توسعه فرهنگ کار و مهارت‌آموزی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خبر داد.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، حمیدرضا خانپور هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه را حرکت در راستای توسعه اشتغال پایدار و مولد خواند و اظهار داشت: این تفاهم‌نامه به منظور حمایت از مشاغل خانگی، توسعه طرح استاد شاگردی نوین، رفع مشکل و معضل بزرگ بیکاری در استان و توجه به ارائه آموزش‌های مهارتی منجر به ایجاد اشتغال بین صندوق مهر امام رضا (ع) و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران منعقد شد.

مدیر کل اداره فنی و حرفه‌ای استان تهران با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جهت مهارت آموزی رایگان به افراد متقاضی تسهیلات مشاغل خانگی و خود اشتغالی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ثابت دولتی، اظهار داشت: در صورت نیاز با اعلام صندوق مهر امام رضا (ع) متقاضیان تسهیلات که از طریق سفرهای استانی هیأت دولت، نهاد ریاست جمهوری، استانداری و دستگاه‌های حمایتی استان جهت دریافت تسهیلات به صندوق مهر امام رضا (ع) معرفی می‌شود، به اداره کل جهت سنجش مهارت و آموزش‌های مورد نیاز معرفی و پس از سنجش، آموزش و دریافت گواهینامه مهارتی نسبت به پرداخت تسهیلات آنها اقدام می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از سنجش ادواری و ارایه گواهینامه مهارت به متقاضیان تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی که توانمندی و مهارت لازم را دارند، خبر داد و گفت: نخبگان مهارتی و کارآموزان برتر دوره‌های فنی، تخصصی و خدماتی مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای در صورت داشتن شرایط بهره‌مندی از تسهیلات قرض الحسنه صندوق در اولویت قرار می‌گیرند.

خانپور با اشاره به تعهد اداره کل در جهت جلب مشارکت عمومی کارآموزان و ساماندهی آنها و معرفی طرح های خود اشتغالی، پشتیبان و خوشه‌ای به صندوق در جهت پایداری و تداوم گسترش مشاغل خانگی و خوداشتغالی، اعلام داشت: با توجه به ابلاغ طرح استاد شاگردی نوین از طریق وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ایجاد انگیزه در استادکاران و شاگردان حرف مذکور پس از اتمام دوره آموزشی در محیط کار واقعی در صورت داشتن شرایط در اولویت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: این تفاهم نامه به مدت یکسال شمسی از تاریخ 1/8/1391 قابلیت اجرایی خواهد داشت.

 

سایت های مرتبط
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد