يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
|
فهرست اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
فراخوان مقالات

ثبت نظرات

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1909
 بازدید امروز : 182
 کل بازدید : 3599721
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/3281
کار (خیر) اندک ، که بر آن مداومت ورزی ، از کار بسیار که از آن خسته شوی ، امیدوار کننده تر است ( حضرت علی علیه السلام )
مستندات قانوني

مستندات قانوني

 

وزارت رفاه

توانمندسازي فرآيندي است كه طي آن افراد، گروه­ها و جوامع از وضعيت موجود زندگي و شرايط حاكم بر آن آگاهي يافته و براي تغيير شرايط حاكم بر آن آگاهي يافته و براي تغيير شرايط موجود به سمت شرايط مطلوب با شناسايي نيازها و دارايي­هاي خود برنامه­ريزي مناسب، آگاهانه و سازمان­يافته انجام مي­دهند. (برنامه ملي توانمندسازي اجتماع محور)


وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

رويكرد جديد آموزش سلامت براي رسيدن به هدف ارتقا، سلامت، توانمندسازي است. ارتقاء، سلامت فرآيند قادرسازي مردم براي افزايش توان كنترل آنها بر سلامت خود و جامعه و نيز قادرسازي آنها براي بهبود وضعيت سلامتشان مي­باشد. (برنامه آموزش و ارتقاي سلامت مبتني بر توانمندسازي مردم و جواع ـ سند ملي توسعه معاونت سلامت)


سازمان بهداشت جهاني (WHO)

توانمندسازي فرآيندي است كه افراد از طريق آن كنترل بيشتري بر تصميم­گيري­ها و فعاليت­هايي كه بر سلامتشان اثر مي­گذارد، خواهند داشت. در واقع افراد و جوامع توانمند نقش بيشتر، فعال­تر و آگاهانه­تري در امور مربوط به سلامت ايفا خواهند كرد.

وزارت مسكن و شهرداري

بسترسازي براي ارتقاي شرايط محيطي به نحوي پايدار و فراگير در جهت رشد سلامتي، امنيت، اميد، ايمان و كرامت انساني در سكونتگاه­هاي غيررسمي موجود از طريق تقويت و ايفاي نقش هدايت­گر و تسهيل­كننده در حل مجموعه مشكلات اسكات غيررسمي با توانمندسازي اين اجتماعات و مشاركت­جويي از آنها؛

پيش­نگري به گسترش امكان غيررسمي در آينده و زمينه­سازي براي احداث مسكن مناسب، خدمات پايه و زيربناها در حد استطاعت و دسترسي گروه­هاي كم درآمد در فضاي رسمي شهري از طريق ايفاي نقش تضمين كننده و تنظيم كننده در جهت دسترسي همگاني و در توان مالي اقشار كم درآمد شهري به نهادهاي مسكن؛


سایت های مرتبط
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد