دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
|
فهرست اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
فراخوان مقالات

ثبت نظرات

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1591
 بازدید امروز : 176
 کل بازدید : 3599967
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/3281
کار (خیر) اندک ، که بر آن مداومت ورزی ، از کار بسیار که از آن خسته شوی ، امیدوار کننده تر است ( حضرت علی علیه السلام )
توانمندسازي 4000 دختر روستايي در استان اردبيل

مشاور استاندار اردبيل خبر داد: توانمندسازي 4000 دختر روستايي در استان اردبيل

مشاور استاندار و مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري اردبيل از توانمند‌سازي 4 هزار دختر روستايي استان اردبيل در سال جاري خبر داد.

خديجه جعفري امروز در حاشيه كار‌گروه بانوان و خانواده استانداري اردبيل در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اردبيل از اجراي طرح توانمند‌سازي دختران روستايي در سال جاري خبر داد اظهار داشت: در قالب اين طرح 4 هزار نفر از دختران روستايي با همكاري آموزش و پرورش، علوم پزشكي و مراكز فرهنگي استان اردبيل در بخش‌هاي مختلف اعم از مهارتي و اشتغال توانمند مي‌شوند.

وي سال جهاد اقتصادي را سال تحول در حوزه اقتصاد خانواده و به ثمر نشستن طرح‌هاي تحول اقتصادي دولت به ويژه هدفمند كردن يارانه‌ها اعلام كرد و افزود: امسال با تاسي از فرمايش مقام معظم رهبري و نام‌گذاري سال به نام جهاد اقتصادي اين كار‌گروه تلاش مي‌كند تا سنگر و بستر توسعه و تحول اقتصادي خانواده را محقق كند.

مشاور استاندار اردبيل در امور بانوان با بر‌شمردن اولويت طرح‌ها و برنامه‌هاي اين كار‌گروه در سال 90 خاطرنشان كرد: با توجه به پيش‌بيني اعتبارات فرهنگي براي دستگاه‌هاي مختلف استان اردبيل به ويژه امور بانوان و خانواده انتظار داريم در اين بخش برنامه‌هاي خوبي اجرايي و عملياتي شود.

مديركل بانوان و خانواده استانداري اردبيل توزيع اعتبارات را بر محور چهار اصل مهم حجاب و عفاف، تحكيم بنيان خانواده، توسعه ورزش و توانمند‌سازي زنان اعلام كرد و بيان داشت: از دستگاه‌هاي اجرايي انتظار داريم در توزيع و عرضه محصولات حجاب و عفاف در ايستگاه‌هاي مربوط به اين حوزه وارد كار شده و راهبرد عملي را از خود نشان دهند.

وي همچنين از بنياد شهيد، تبليغات اسلامي، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها خواست به دليل داشتن مخاطبان زياد در عرصه توزيع محصولات حجاب و عفاف بيشتر فعاليت كنند.

جعفري ورزش و تحرك را براي بانوان شاغل و خانه‌دار ضروري اعلام كرد و گفت: تربيت بدني بايد دستگاه‌هاي اجرايي را موظف كند تا بخشي از اعتبارات حوزه ورزش را به تحرك و فعاليت‌هاي ورزشي براي اين قشر اختصاص دهند تا بتوانيم در توانمند‌سازي و سالم‌سازي محيط كار و فعاليت بانوان موفق عمل كنيم.

مشاور استاندار اردبيل در امور بانوان از دستگاه‌هاي اجرايي خواست با توجه به فرم‌هاي ارسالي، زنان نمونه سرپرست خانوار را بر اساس دستو‌رالعمل اجرايي انتخاب و معرفي كنند.

مديركل دفتر بانوان و خانواده استانداري اردبيل يكي از اولويت‌هاي امسال اين كار‌گروه را اجرايي شدن طرح‌هاي تعاوني با اولويت زنان سرپرست خانوار و توسعه مشاغل خانگي عنوان كرد و گفت: تمام اين برنامه‌ها با محوريت تحكيم نظام خانواده اجرايي مي‌شود.

جعفري با بر‌شمردن ديگر اولويت اين مجموعه خاطرنشان كرد: با توجه به ابلاغ سياست دولت در قالب طرح تحرك و ابلاغ آن به تمام دستگاه‌ها امسال نيز در اين راستا از دستگاه‌هاي اجرايي انتظار داريم با دوري از هرگونه موازي‌كاري و اجراي برنامه‌ها با در نظر گرفتن اولويت هر مجموعه به گونه‌اي عمل كنند تا اين طرح به شكل عملي به ويژه در روستاها و مناطق محروم اجرايي شود.

سایت های مرتبط
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد