يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
|
فهرست اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
فراخوان مقالات

ثبت نظرات

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2362
 بازدید امروز : 164
 کل بازدید : 3599703
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2969
کار (خیر) اندک ، که بر آن مداومت ورزی ، از کار بسیار که از آن خسته شوی ، امیدوار کننده تر است ( حضرت علی علیه السلام )
رساندن زنان سرپرست خانوار به سطح مطلوبي از توانمندي و صلاحيت

رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مطرح کرد:

رساندن زنان سرپرست خانوار به سطح مطلوبی از توانمندی و صلاحیت

خبرگزاری تسنیم: رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار گفت: ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به منظور پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی زنان سرپرست خانوار تأسیس شد و هدف آن رساندن این زنان به سطح مطلوبی از توانمندی و صلاحیت است.

فهیمه فیروزفر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: در قانون اساسی و سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی بر حمایت از زنان به طور عام و زنان سرپرست خانوار به طور خاص تأکید شده است.

وی ادامه داد: پرداختن به موضوع توانمندسازی زنان در جهت از بین بردن فقر و مسائلی است که به دنبال آن می‌آید و به طور کلی هدف ما کاهش آسیب‌های ناشی از مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این زنان است.

رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار افزود: جامعه هدف ما زنانی هستند که بر اثر طلاق، فوت و مفقودالاثر شدن همسر بی سرپرست شده اند و یا زنانی که دارای همسر معتاد، بیکار،  از کار افتاده وزندانی هستند.همچنین زنانی که در سن بالاتر از 35 سال قرار داشته و ازدواج نکرده اند تحت پوشش قرار می‌دهیم.
وی عنوان کرد: هدف ما بالا بردن حس خودباوری و اعتماد به نفس این زنان، تحکیم بنیان خانواده و تامین معیشت آنها، بهبود قابلیت زنان از طریق آموزش و تلاش در جهت تامین نیازهای اساسی آنها است.

فیروزفر ادامه داد: اقدامات ما در زمینه اشتغال آفرینی، آموزش به زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنها، انجام مشاوره روانشناسی، حقوقی و خدمات مددکاری  وامور رفاهی مانند بیمه، هبه، تهیه جهیزیه، اعطای وام و مانند آن است.

رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار افزود: اشتغال زنان با انجام سه طرح مراکز مهارت آموزی کوثر، بازارچه های خوداشتغالی و مشاغل خانگی پیگیری می‌شود. در مراکز کوثر زنان با انواع آموزش ها توانمند می‌شوند و سود فعالیت این مراکز نصیب خود زنان می‌شود، ضمن اینکه محصولات تولیدی این مراکز در بازارچه های خوداشتغالی به فروش می‌رسد.

وی همچنین گفت: طرح مشاغل خانگی در مورد زنانی اجرا می‌شود که به هر دلیل امکان خارج شدن از منزل برای کار را ندارند.

فیروزفر ادامه داد: خدمات حمایتی ما در این مجموعه شامل بیمه تکمیلی برای حمایت از زنان تحت پوشش در شرایط سخت ناشی از بیماری، کهولت سن و یا از کارافتادگی است.در طرح هبه اقدام به دریافت و جمع آوری لوازم منزل بلا استفاده شهروندان تهرانی و اهداء آن به افراد نیازمند می‌کنیم. همچنین در مورد تامین هزینه های دارو و درمان شرکت شهر سالم به زنان سرپرست به صورت رایگان دارو تحویل می‌دهد.

وی در پایان گفت: در طرحی به نام نذر فرهنگی افراد نیکوکار با ثبت نام در سامانه نذر فرهنگی مهارت و زمان خود را برای کمک به دیگران اعلام می‌کنند و کارشناسان افراد مددجو را به نیکوکاران ارتباط می‌دهند تا نیازهای آموزشی، درمانی، اجتماعی و دیگر نیازهای آنها برطرف شود


سایت های مرتبط
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد