چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨
|
فهرست اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
فراخوان مقالات

ثبت نظرات

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1574
 بازدید امروز : 111
 کل بازدید : 3600662
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/3479
کار (خیر) اندک ، که بر آن مداومت ورزی ، از کار بسیار که از آن خسته شوی ، امیدوار کننده تر است ( حضرت علی علیه السلام )
استفاده از مواد غذايي جديد در خوراك طيور


استفاده از مواد غذايي جديد در خوراك طيور

    محققين در سرتاسر دنيا بطور پيوسته مشغول جستجو جهت يافتن موادغذايي گوناگون به منظور جايگزين نمودن مواد مرسوم در خوراك طيور از قبيل ذرت، سويا و پودرماهي هستند. ، پودر كرم خاكي به نحو موفقيت‌آميزي جايگزين پودر ماهي وارداتي در تغذيه طيور، ماهي و ساير حيوانات پرورشي شده است.


    براساس آزمايشات انجام شده بر روي بلدرچين‌هاي پرورشي، يافت شد كه افزايش وزن، ماندگاري و ضريب تبديل غذايي پرندگاني كه با جيره حاوي پودر كرم خاكي تغذيه شدند بهتر از مواردي بوده است كه خوراك حاوي پودر ماهي دريافت كرده بودند. مطابق با اطلاعات ارائه شده از سوي گروه علوم و فناوري در انجمن تحقيق و توسعه آبزيان و حيوانات دريايي كشور فيليپين، پودر كرم خاكي مشخصات كاملاً مشابه با پودرماهي جهت تنظيم جيره‌هاي غذايي طيور دارد.


    خوراك دام و طيور و آبزيان: اثراكتانت‌ها و خوش طعم كننده‌هائي كه در بافت‌هاي كرم خاكي وجود دارد باعث خوش خوراكي آن مي‌گردد. پروتئين‌هاي كرم خاكي با اسيدهاي آمينه اتراكتانتي همراه است كه باعث خوش خوراكي آن گشته و جذب (Uptare) را زياد مي‌كند.

    پيله‌هاي (كوكون‌هاي) كرم‌ خاكي را نيز مي‌توان پودر نموده و در تغذيه دام و طيورو آبزيان از آن استفاده كرد نكته جالب اينكه اين پيله‌ها استريل بوده و سرشار از آلبومين است.


سایت های مرتبط
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد